Lasnamäel jagatakse taaskord elanikele tasuta helkureid

Pimeda aastaaja saabudes on linnaruumis liigeldes eluliselt tähtis paista silma teistele liiklejatele. Seepärast jagavad Lasnamäe Linnaosa Valitsuse ja Munitsipaalpolitsei töötajad Lasnamäe elanikele laiali 8000 helkurit.
Kõik soovijad  saavad tasuta helkuri Lasnamäe Linnaosa Valitsuse (Pallasti 54), Kultuurikeskuse Lindakivi (J. Koorti 22), Lasnamäe Sotsiaalkeskuse (Punane 36) ja Lasnamäe Sauna (Pae 19-2) infolauast asutuste lahtiolekuaegadel.
Sügisel ja talvel, kui väljas on pime nii hommikutundidel kui ka juba varajastel õhtutundidel, on jalakäijatele ja jalgratturitele liikluses osalemine kõige riskantsem. Nõutele vastav helkur on autojuhile märgatav juba lähitulede valgusvihus 130-150m pealt ning annab autojuhile piisava vahemaa, et sõitu aeglustada ja jalakäijast ohutult mööduda.

Helkurit on soovitatav kanda sõiduki tuledega samal kõrgusel ehk 50–80 cm kõrgusel maapinnast. Kui kantakse ühte helkurit, tuleb see kinnitada sõidutee poolsele küljele. Tähtis on, et rippuv helkur jope või mantli serva alt välja ulatuks ja oleks nähtav võimalikult mitmest küljest.