Ilutulestiku laskmisest

Head Raadiku elanikud! Palume Teid tõsiselt kaaluda vajadust lasta ilutulestikke pühade ajal. Tallinna linn on ametlikult loobunud ilutulestikke laskmisest ning oleks väga tore, kui ka meie inimesed tuleksid selle algatusega kaasa.

Kui aga Teil on soovi kasutada ilutulestikku, siis palume hoolikalt lugeda väga tähtsa informatsiooni allpool.

Ilutulestiku tegemine on pidulik ja särav pühadeaegne komme. Samas on see levinud õnnetuste allikas. Ootamatud ja tihedad paugutamised häirivad ka meie neljajalgseid sõpru, linde ja teisi linnaloomi. Lisaks jäetakse maha palju prügi, mida pürotehnilised vahendid tekitavad.

 

Seega palume suhtuda ilutulestikku tegemisse vastutustundega ning kaaluma sellest loobumist. Ilutulestikust loobumine aitab säästa raha, hoida nii keskkonda kui ka suurendada ohutust. 

 

Kõigi Raadiku elanike turvalisuse huvides palume majade vahel ilutulestiku mitte lasta! Tuletame meelde, et Korrakaitseseaduse § 56 järgi on öörahu ajal ilutulestiku laskmine lubatud AINULT ööl vastu 1. jaanuari.

Pürotehnilise toote ostmisel ja kasutamisel tuleb tähelepanu pöörata järgnevatele nõuetele:

  1. Pürotehnilist toodet osta ainult selleks vastavat luba omavast müügikohast. Ära osta tooteid turult või suvaliselt isikult tänaval;
  2. Tooteid hoia kuivas, ohutus ja lastele kättesaamatus kohas;
  3. Kontrolli enne toote kasutamist, et sellel poleks mehaanilisi vigastusi, vigastatud toode tagasta müüjale;
  4. Vali toote kasutamiseks õige aeg ja koht, arvestades nii öörahu, ilmastikuolude kui toote ohutu kaugusega inimestest, hoonetest ja sõidukitest;
  5. Ära kasuta tooteid alkoholijoobes;
  6. Ära viska toodet tulekoldesse ega inimeste või loomade suunas;
  7. Kasuta toodet üksnes kasutusjuhendis ettenähtud viisil (ohumaa, süütamise viis, vanusepiirang);
  8. Ilutulestiku tegemisel ära hoia toodet käes ega kummardu selle kohale;
  9. Kui toode ei toimi, oota mõnda aega enne selle üles korjamist. Ära jäta sellist toodet vedelema ega viska prügikasti, vaid tagasta müüjale.

 

Igale tootele on märgitud, kus suur peab olema kaugus majadest, inimestest, autodest jne, et selle kasutamine oleks ohutu. Mõnikord ei osata arvestada, et pulga otsas olevad raketid lendavad üles koos pulgaga. Kui need maasse kinni lüüa, siis plahvatab rakett maa peal!

 

Kõige populaarsemad on patareilaadsed tooted, kus on mitu lasku kokku ühendatud ja ühe süütamisega saab need kõik taevasse kõmmutada. Kuid nende toodete puhul tuleb jälgida, et patarei oleks toestatud ja see ei kukuks ümber.