Tähtis info rõõmsa ja ohutu pühadeaja nautimiseks!

Soovime Raadiku elanikele rahulikke jõulupühi ja toredat uut aastat! Palume kindlasti tutvuda selle artikli sisuga, et kauaoodatud pühadeaeg oleks ohutu, ilus ja rahulik.

Nii jõulude kui ka aastavahetuse ajal ei hüüa õnnetus tulles! Pühademeeleolus kipuvad inimesed liiga tihti hooletuks muutuma ja ohutuse unustama. Tuletame meelde, kuidas pühad kõigile turvaliselt mööda saata.


Majast lahkudes peavad küünlad ja teised lahtise tule allikad olema kustunud. Küünlad tuleb asetada mittepõlevale alusele ning ohutusse kaugusesse süttivatest materjalidest. Ka koduloom, näiteks kass, võib lauale või riiulile hüpates küünla ümber ajada. Tuppa toodud kuusel, olgu see looduslik või plastmassist, soovitame kasutada ikka eelkõige elektriküünlaid. Samas tuleb kindlasti ka üle vaadata, kas elektriküünlad, jõulutuled ja juhtmed on terved ja töökorras ning vooluvõrk pole üle koormatud. Küllalt palju õnnetusi juhtub jõulude ja aastavahetuse paiku ka sellepärast, et pliidile unustatud toit on süttinud. Seetõttu manitseb päästeamet inimesi mitte jätma jõulutoitu ahju või pliidile ilma järelvalveta. Hädavajalik ning ka kohustuslik on igaühe kodudes kasutada suitsuandurit, sest see annab vastavalt seadistusele või mudelile tulekahjust häirekeskusele märku kümne sekundi jooksul.

 

Levinud aastavahetuse õnnetuste liik on seotud alkoholi ning inimeste ülevoolava tuju ja tähelepanematusega: autoga sõites jälgi liiklusreegleid, tee- ja ilmastikuolusid ning arvesta võimalike ohtudega. Hoolitse selle eest, autoroolis oleks kaine juht. Jalakäijad peavad arvestama sellega, et nad oleksid pimedal ajal võimalikult hästi nähtavad, sest jalakäija näeb valgustamata teel sõidukit juba väga kaugelt, juht aga jalakäijat alles siis, kui temani on jäänud loetud sekundid.

 

Helkuriga jalakäija on näha tunduvalt kaugemale, mis teeb õnnetuse riski oluliselt väiksemaks– pimedal ajal on see jalakäijale alati parim abimees. Pimedatel teedel liikudes tasuks lisaks helkurile kanda ka erksavärvilisi riideid, helkurvesti või laternat. Eriti head on riietele kinnitatud helkurribad. Igal juhul tuleb sõidutee läheduses sportides või muidu lustides ettevaatlik olla. Samuti kui teed on lumised tasub jalakäijatele enne tee ületamist oodata, kuni auto on täielikult peatunud. Lumest puhastamata teedel pikeneb auto pidurdusmaa.

Et pühad mööduks kõigile rahulikult ja turvaliselt, ootab politsei inimeste toetust ja mõistlikkust, sest igaüks saab iseenda ja teiste heaolule ning tervisele mõeldes palju ära teha.

 

Soovime kõigile rahulikku ja ohutu pühadeaega!