Kevadine põõsaste lõikus

Esmaspäeval, 13.aprillil toimus kibuvitsa põõsaste noorenduslõikus, mille käigus lõigati põõsaid maapinnani. Paari kuu möödudes kasvatab taim uued võrsed okste või juurte pungadest. Tänu noorenduslõikusele saab taim uut elujõudu ja samuti on võimalik puhastada põõsaste ümbrus prahist. Allpool noorenduslõikust läbinud põõsaste asukoha skeem.

Lisaks teostatakse järgmisel nädalal majataguste magesõstra põõsaste hooldus- ja harvenduslõikust. Haljastustööde tegemisel saab ka siin kogunenud prügi koristada, samuti on lihtsam võidelda närilistega. Allpool ühe maja näitel hoolduslõikust vajavate majataguste põõsaste asukoha skeem ja foto.

Koolipoolsete majade otstes asuvad põõsasmaranid vajavad paraku eemaldamist, kuna on liiga vanad ja halvas seisus Põõsaste välja juurimise järel luuakse muruala. Neid töid tehakse aprilli lõpus või mai alguses. Allpool eemaldatavate põõsaste asukoha skeem ja foto.


Muid majade otstes, garaaži sissesõidu palissaadide ning mänguväljakute ümber asuvaid põõsaid pügatakse madalamaks nii nagu varasematel aastatel. 

Haljastutööde eest tasub Raadiku Arendus.