Täiendavad piirangud avalikus kohas viibimisele, kaubanduskeskustele, meelelahutus- ja söögikohtadele

Abilinnapea Eha Võrk palvel edastame infot järgmiste piirangute kohta ning ärgitame neisse tõsiselt suhtuma ja neid täitma:

  • Alates 25. märtsist tuleb avalikus kohas (näiteks välised mängu- ja spordiväljakud, rannad, promenaadid, tervise- ja matkarajad) ja siseruumis (välja arvatud kodus) hoida teiste inimestega vähemalt 2 meetrit vahet.
  • Avalikus kohas tohib koos viibida kuni kaks inimest. Piirang ei kehti koos viibivatele ja liikuvatele peredele ning avalike ülesannete täitmisel.
  • Alates 27. märtsist on kaubanduskeskused suletud. Avatuks jäävad toidupoed, apteegid, telekommunikatsiooni ettevõtete müügikohad, pangakontorid, pakiautomaadid ning kauplused, kus müüakse või laenutatakse abivahendeid ja meditsiiniseadmeid abivahendi kaardi või meditsiiniseadme kaardi alusel.
  • Söögikohtades on lubatud vaid toidu kaasamüük. Sisse- ja väljapääsude juures tuleb tagada desinfitseerimisvahendite olemasolu.
  • Alates 27. märtsist tuleb õhtul kella 22st sulgeda söögikohad, baarid ja teised lõbustusasutused, välja arvatud toidu kaasamüük ja toidu kojuvedu.
  • Alates 27. märtsist on suletud meelelahutuskohad (näiteks keegel, piljard, vesipiibukohvikud, bowling, täiskasvanute klubid).

 
Piirangud vaadatakse üle kahe nädala möödumisel.

Täiendav info eriolukorraga kaasnevate tingimuste sh piirkondade kohta on kättesaadav valitsuse veebilehelt. 

Kindlasti aitavad ka linna töötajad ja vajadusel võite helistada abitelefonil: 14410

Loodame kõigi elanike väga vastutustundlikkusele. Tugevam pingutus koos viiruse levikut tõkestada annab meile võimaluse kiiremini naasta tavapärase elu juurde. Püsige kodus!