Ohutu ilutulestik Raadikul

Tuletame meelde, et ohutuse tagamiseks ei tasu lasta ilutulestiku majade vahel!

Samuti, Lõhkematerjaliseaduse § 58 järgi on öörahu ajal ilutulestiku laskmine lubatud AINULT ööl vastu 1.jaanuari, 25. veebruari ja 24. juunit.
Kui olete otsustanud ilutulestikku lasta, siis palume seda teha vaid parkimismaja linnapoolses otsas. Vaata skeemi allpool.

Ilutulestiku tegemine on pidulik ja särav pühadeaegne komme. Samas on see levinud õnnetuste allikas. Ootamatud ja tihedad paugutamised häirivad ka meie neljajalgseid sõpru, linde ja teisi linnaloomi. Lisaks jäetakse maha palju prügi, mida pürotehnilised vahendid tekitavad.

Seega palume suhtuda ilutulestikku tegemisse vastutustundega ning kaaluma sellest loobumist. Ilutulestikust loobumine aitab säästa raha, hoida nii keskkonda kui ka suurendada ohutust.  

Kui olete siiski otsustanud ilutulestikku lasta, siis palume seda 31. detsembril teha vaid parkimismaja linnapoolses otsas. Vaata skeemi allpool!

Kõigi Raadiku elanike turvalisuse huvides palutakse majade vahel ilutulestiku mitte lasta!

Tuletame meelde, et Lõhkematerjaliseadus § 58 järgi on öörahu ajal ilutulestiku laskmine lubatud  AINULT ööl vastu 1. jaanuari, 25. veebruari ja 24. juunit.


 


Tuletame ka meelde, millega peab arvestama ilutulestiku puhul.  

Pürotehnilise toote ostmisel ja kasutamisel tuleb tähelepanu pöörata järgnevatele nõuetele:

  • Pürotehnilist toodet osta ainult selleks vastavat luba omavast müügikohast. Ära osta tooteid turult või suvaliselt isikult tänaval;

  • Tooteid hoia kuivas, ohutus ja lastele kättesaamatus kohas;

  • Kontrolli enne toote kasutamist, et sellel poleks mehaanilisi vigastusi, vigastatud toode tagasta müüjale;

  • Vali toote kasutamiseks õige aeg ja koht, arvestades nii öörahu, ilmastikuolude kui toote ohutu kaugusega inimestest, hoonetest ja sõidukitest;

  • Ära kasuta tooteid alkoholijoobes;

  • Ära viska toodet tulekoldesse ega inimeste või loomade suunas;

  • Kasuta toodet üksnes kasutusjuhendis ettenähtud viisil (ohumaa, süütamise viis, vanusepiirang);

  • Ilutulestiku tegemisel ära hoia toodet käes ega kummardu selle kohale;

  • Kui toode ei rakendu, oota mõnda aega enne selle üles korjamist. Ära jäta sellist toodet vedelema ega viska prügikasti, vaid tagasta müüjale.

 

Igale tootele on märgitud, kus suur peab olema kaugus majadest, inimestest, autodest jne, et selle kasutamine oleks ohutu. Mõnikord ei osata arvestada, et pulga otsas olevad raketid lendavad üles koos pulgaga. Kui need maasse kinni lüüa, siis plahvatab rakett maa peal!

Kõige populaarsemad on patareilaadsed tooted, kus on mitu lasku kokku ühendatud ja ühe süütamisega saab need kõik taevasse kõmmutada. Kuid nende toodete puhul tuleb jälgida, et patarei oleks toestatud ja see ei kukuks ümber.

Ning loomulikult tuleb ka vaadata, kus ilutulestikku üles lasta.