Pea pühi teistega arvestavalt

Kortermajas, kus elanikud üksteisega arvestavad, on kõigil muretum ja mõnusam elada
  • Jäta kõrvale häirivad jõulukaunistused

Kuigi sulle võivad helisevad-vilkuvad jõulukaunistused rõdul väga meeldida, ei pruugi naabrid olla sama meelt. 

  • Ära elektrisüsteemi üle koorma

Kuumavad pliidiplaadid ja küpsetusahjud, kõikvõimalikud muud kodumasinad ja tehnikavidinad – nii mõnegi kodu hävitanud tulekahju on paraku alguse saanud külmkapi juhtmest või vooluvõrku jäetud telefoni laadijast.
Tuleks vaadata, et kodu elektrisüsteem oleks korras ning mitte üle koormatud.

  • Ole elava tulega ettevaatlik

Ole ettevaatlik küünaldega – hoolitse selle eest, et nende süütamine oleks turvaline. Mitte mingil juhul ära jää magama või lahku kodunt nii, et küünal jääb põlema.

  • Arvesta naabritega
Lärmakal pidutsemisel pole kortermajas kohta, niisiis ära terroriseeri naabreid valju muusika või käraga. Arvesta teiste elanikega ka argipäeval: pargi auto nii, et ka teised pääsevad sõitma ja kõndima, ära jäta oma mittevajalikku kraami trepikotta ning sulge korralikult aknad-uksed.
  • Ole vajadusel kättesaadav

Kuigi igaüks meist soovib pühad rahulikult veeta, võib aga siiski ette tulla ootamatuid olukordi. Hoolitse korterielanikuna selle eest, et avariiolukorras oleks võimalik sind kiirelt kätte saada – jäta haldurile oma toimivad kontaktid. Samuti on oluline, et nähtav oleks korteri number, kui ohuolukorras vajad päästjate või kiirabi abi.

  • Pea ilutulestikuga piiri

Kortermaja rõdu või kitsuke hoov pole kindlasti ilutulestiku tegemise koht! Kahjuks tuleb aga enam-vähem igal aastal ette juhtumeid, kus inimesed pürotehnikat uude aastasse lennutada üritavad, süüdates valesti suunatud raketiga elamu rõdu või koguni vigastades kedagi tõsiselt. Samuti süttivad prügikastid lohakalt minema visatud pürotehnika tõttu. Ilutulestikuvahendeid ei tohi kasutada kohas, kus see võib tekitada ohtliku olukorra – ohutu raadius oleks 30 meetrit ning enne ilutulestiku kasutamist tuleb täielikus ohutuses veenduda.