Vaktsineerimisbuss meelitas Raadikule ohtralt huvilisi

Kolmapäeval alustas Lasnamäel tegevust vaktsineerimisbuss, kus saab ennast COVID-19 vastu vaktsineerida Pfizeri või Jansseni vaktsiiniga. Esimeses peatuses, mis toimus Raadikul, moodustus vaktsiinihuvilistest nii pikk järjekord, et kohale otsustati tuua teinegi vaktsineerimisbuss. 

Huvilised saavad end 19.augustini vaktsineerida linnaosa teistes bussi peatuspaikades. 
Bussis saab vaktsineerida Pfizeri või Jansseni vaktsiiniga. Raadikul oli nii neid, kes tahtsid vaktsineerimist Pfizeriga, kui ka neid, kes soovisid Janssenit.

Qvalitas plaanis süstida Raadikul kuni 500 doosi ja kella 14-ks oli neist süstitud juba 300. Kuna vaktsineerimisbuss osutus väga menukaks, saatis Qvalitas kõikide huviliste teenindamiseks pärastlõunal kohapeale lisabussi koos täiendava meditsiinipersonaliga.

ERR-i video- ja fotoreportaaži saab vaadata siit

Vaktsineerimisbuss peatub kuni 19.augustini veel enam kui kümnes kohas üle terve Lasnamäe linnaosa.Näiteks nädalavahetuseks peatub vaktsineerimisbuss Linnamäe Maxima parklas (Linnamäe tee 57). Laupäeval saab vaktsiini kella 10-17 ning pühapäeval kella 10-16.

Seega on kõigil Eesti elanikel alates 12. eluaastast võimalik vaktsiini saada. Vaktsineerima tulles peab kaasa võtma ID-kaardi või passi, eelnev registreerimine ei ole vajalik. Vaktsineerimisele pääseb elava järjekorra alusel. Eelregistreerimine pole vajalik. 

Vaktsineerimisbussi täpsem graafik: https://www.tallinn.ee/est/lasnamae/Uudis-Vaktsineerimisbuss-Lasnamael

Lisainfo vaktsineerimise ja vaktsiinide kohta www.vaktsineeri.ee, telefonil 1247 (iga päev kell 8-20 eesti, vene ja inglise keeles) ja 6051529 (E-R kl 8-17).